Mistrzostwa Polski 1994 – wyniki

W 1994 roku mistrzostwa Polski w solvingu rozegrano w dniu 5 listopada w Warszawie.
Uczestnicy otrzymali 7 zadań do rozwiązania.

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość pkt.
1 Bogusz Piliczewski Gdynia 6
2 Tomasz Jurek Pewel Mała 4,5
3 Dariusz Grabowski Konin 4
4 Janusz Skrzek Lipsko 3,5
5 Zbigniew Szczep Gdańsk  
6 Roman Bieganowski Golub-Dobrzyń  
7 Edwin Wieczorek Włoszczowa  
8 Zygmunt Fabian Lesko  
9 Józef Krawczyk Trzcinica  
10 Aleksander Doromiec Warszawa  
11 A. Gąsienica Tarnawa Dolna  
12 Janusz Ramęda Andrychów  
13 Zygmunt Jaksa Boruszowice  
14 Jerzy Iwan Katowice  
15 J. Mroczek Kolbuszowa  
16 Jarosław Skowroń Lipsko  

Mistrzostwa Polski 1993 – wyniki

W 1993 roku mistrzostwa Polski w solvingu rozegrano w dniu 5 czerwca w Warszawie.
Uczestnicy otrzymali 7 zadań do rozwiązania.

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość pkt. min.
1 Piotr Murdzia Gdańsk 6,5 66
2 Bogusz Piliczewski Gdynia 6,5 75
3 Jerzy Ożana Jastrzębie-Zdrój 5  
4 Janusz Skrzek Lipsko 4,5 99
5 Roman Bieganowski Golub-Dobrzyń 4,5 104
6 Zbigniew Szczep Gdańsk 4,5 105
7 Dariusz Grabowski Konin    
8 Ewaryst Ruf Ostrów Wielkopolski    
9 Zygmunt Jaksa Boruszowice    
10 Andrzej Lewandowski      
11 Sławomir Woszczyński Dzierżoniów    
12 Zbigniew Gieroń Goczałkowice    
13 Józef Krawczyk Trzcinica    
14 Aleksander Doromiec Warszawa    
15 Zbigniew Czyż Puszczykowo    
16 Zbigniew Chudzik Wrocław    

Tura Waldemar – Uralsky Problemist – 25 – 2018 – samomaty

Tura, Waldemar
Uralsky Problemist – 25, 2018
8 nagroda

samomat w 3 pos.

Mistrzostwa Polski 1992 – wyniki

W 1992 roku mistrzostwa Polski w solvingu rozegrano w dniu 7 czerwca w Warszawie.
Uczestnicy otrzymali 9 zadań do rozwiązania.

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Razem
pkt. min.
1 Piotr Murdzia Gdańsk 9 92
2 Bogusz Piliczewski Gdynia 9 109
3 Janusz Skrzek Lipsko 6 111
4 Jerzy Ożana Jastrzębie-Zdrój 5  
5 Zbigniew Gieroń Goczałkowice 4 139
6 Janusz Robaszek Częstochowa 4 147
7 Roman Bieganowski Golub-Dobrzyń 3,5  
8 Jarosław Święcicki Ostrołęka 3  
9 Romuald Łazowski Olsztyn 2,5  
10 Aleksander Doromiec Warszawa 2  
11 Józef Krawczyk Trzcinica 2  
12 Witold Seredyński Legnica 1,5  
13 Andrzej Jasik Ostrołęka 1  
14 Grzegorz Kołodziejski Ostrołęka 0  

Mistrzostwa Polski 1991 – wyniki

W 1991 roku mistrzostwa Polski w solvingu rozegrano w dniu 16 czerwca w Warszawie.
Uczestnicy otrzymali 9 zadań do rozwiązania.

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Razem
pkt. min.
1 Janusz Skrzek Lipsko 24 117
2 Piotr Murdzia (jun) Gdańsk 23 93
3 Bogusz Piliczewski Gdynia 23 100
4 Henryk Kałafut Łapsze Niżne 15 159
5 Roman Bieganowski Golub-Dobrzyń 13 146
6 Michał Wysocki Gniezno 12 141
7 Zbigniew Gieroń Goczałkowice 8 132
8 Ludwik Kiersz Pułtusk 7 126
9 Jarosław Skowroń Lipsko 6 142
10 Marian Kirstein Nowy Targ 3 141
11 Józef Krawczyk Trzcinica 3 143
12 Jarosław Święcicki Ostrołęka 2 140

Parzuch Stefan – Zadachi i Etyudy – 2019 – trzychodówki

Parzuch Stefan
Zadachi i Etyudy, 2019
5 nagroda

mat w 3 pos.

Mistrzostwa Polski 1990 – wyniki

W 1990 roku mistrzostwa Polski w solvingu rozegrano w dniu 3 czerwca w Warszawie.
Uczestnicy otrzymali 9 zadań do rozwiązania.

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Razem
pkt.
1 Bogusz Piliczewski Gdynia 23
2 Michał Wysocki Gniezno 19
3 Janusz Skrzek Lipsko 15
4 Piotr Murdzia (jun) Gdańsk 12
5 Tomasz Grabowski Gdańsk 10
6 Henryk Kałafut Łapsze Niżne 9
7 Andrzej Techmański Kraków 7
8 Romuald Łazowski Olsztyn 7
9 Jaromir Dziel Gniezno 7
10 Józef Krawczyk Trzcinica 5
11 Andrzej Adamowski Pawłocice 5
12 Marian Kirstein Nowy Targ 3
13 Janusz Robaszek Częstochowa 3
14 Zbigniew Gieroń Goczałkowice 3

Gluziński Tadeusz

Nieznane są daty jego urodzin i śmierci. Najlepsze jego prace pojawiły się w latach 1923-30. Jedno jego zadanie zostało wyróżnione w Albumie FIDE (1 pkt.)

Gluziński, Tadeusz
Memoriał A.Arnell – R.Sahlberg, 1923

mat w 3 pos.

Mistrzostwa Polski 1989 – wyniki

W 1989 roku mistrzostwa Polski w solvingu rozegrano w dniach 28-29 kwietnia w Lublińcu.
Uczestnicy otrzymali 18 zadań do rozwiązania.

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Razem
pkt.
1 Bogusz Piliczewski Gdynia 13
2 Marcin Banaszek Gdynia 11
3 Henryk Kałafut Łapsze Niżne 9
4 Zbigniew Szczep Gdynia 8,5
5 Kazimierz Strzała Kalisz 8
6 Władysław Obierak Zabrze 5
7 Marian Kirstein Nowy Targ 5
8 Stefan Pietroszek Tarnowskie Góry 5
9 Andrzej Techmański Kraków 4,5
10 Witold Seredyński Legnica 3,5

Książka o problemistach ze Lwowa

Mykola Chernyavskyi () pracuje nad historią kompozycji szachowej we Lwowie i w Galicji od 1871 do 2021 roku. W tej książce będą zadania polskich problemistów, którzy mieszkali we Lwowie do 1945 r. Brakuje mu zdjęć i biografii niektórych z nich.
W szczególności chciałby uzyskać:
– czasopismo Zadaniowiec, wydawane przez Saturnina Limbacha w czasie II wojny światowej;
– książkę „Zadania szachowe”, wydaną przez Piotra Bodeńskiego.
Jeśli masz dostęp do takich publikacji, to proszę skontaktuj się z Mykolą.