Mistrzostwa Europy – Bratysława 2023

W dniach 3-4 czerwca 2023 roku zostały rozegrane w Bratysławie 16 mistrzostwa Europy w solvingu (ECSC).
Mistrzem Europy został po raz pierwszy Kacper Piorun, który w ostatniej rundzie wyprzedził Piotra Murdzię. Polska, w skład której wchodzili jeszcze Piotr Górski i Jakub Marciniszyn, zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wyniki indywidualne:
1. GM Kacper Piorun (Polska) 87,5 pkt.
2. GM Piotr Murdzia (Polska) 86
3. GM Eddy Van Beers (Belgia) 85
4. FM Ulrich Voigt (Niemcy) 81,5
5. IM Vidmantas Satkus (Litwa) 80
6. Kevinas Kuznecovas (Litwa) 79,5
7. GM Marko Filipović (Chorwacja) 78,5
8. IM Tomáš Peitl (Słowacja) 76,5
9. GM Piotr Górski (Polska) 76
10. IM Nikos Sidiropoulos (Grecja) 74,5

18. Jakub Marciniszyn (Polska) 68
40. Michał Koziorowicz (Polska) 56,75
41. IM Bogusz Piliczewski (Polska) 56,5

Wyniki drużynowe:
1. Polska (Piorun, Murdzia, Górski, Marciniszyn) 260 pkt.
2. Litwa (Satkus, Kuznecovas, Limontas, Paliulionis) 237
3. Słowacja (Peitl, Dobiáš, Lörinc, Kolčák) 227,75
4. Serbia (Podinić, Serafinović, Kovačević, Mladenović) 221,5
5. Niemcy (Voigt, Tummes, Rein, Schäfer) 221
6. Wielka Brytania (Hodge, Mestel, Hryshchenko, Watson) 215,5

Szczegółowe wyniki indywidualne i drużynowe (PDF)

Kacper Piorun
Kacper Piorun z dwoma złotymi medalami

Eddy Van Beers, Kacper Piorun i Piotr Murdzia
medaliści – od lewej Eddy Van Beers, Kacper Piorun i Piotr Murdzia

ECSC - medaliści drużynowi
Marjan Kovačević (Prezydent WFCC) z drużynowymi medalistami: Martynas Limontas, Vidmantas Satkus, Kevinas Kuznecovas, Viktoras Paliulionis (Litwa, 2 miejsce), Piotr Murdzia, Piotr Górski, Kacper Piorun, Jakub Marciniszyn (Polska, 1 miejsce), Richard Dobiáš, Marek Kolčak, Tomáš Peitl, Juraj Lörinc (Słowacja, 3 miejsce)

Piotr Górski
Piotr Górski

Michał Koziorowicz
Michał Koziorowicz

Kacper Piorun
Kacper Piorun, z tyłu Bogusz Piliczewski, po lewej Jakub Marciniszyn

W dniu poprzedzającym rozegrano Turniej Open.
Wyniki:
1. GM Piotr Murdzia (Polska) 55
2. GM Jonathan Mestel (Wielka Brytania) 54
3. GM Eddy Van Beers (Belgia) 52
4. GM Miodrag Mladenović (Serbia) 51,5
5-6. GM Piotr Górski (Polska) 51
5-6. IM David Hodge (Wielka Brytania) 51
7. IM Vidmantas Satkus (Litwa) 50
8-9. Jakub Marciniszyn (Polska) 50 (norma IM)
8-9. GM Kacper Piorun (Polska) 50
10. IM Kari Karhunen (Finlandia) 49,5

38. Michał Koziorowicz (Polska) 33,5

Szczegółowe wyniki (PDF)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *